A glettelés után sokszor marad némi egyenetlenség, glett-sorja. Ezek eltüntetéséhez, a tökéletesen sima felület eléréséhez csiszoljuk át a glettelt felületet. A csiszolást érdemes csiszolóblokkal végezni és finom csiszolóvászonnal, vagy csiszoló szivaccsal. A blokkba a vásznat általában leszorítófülekkel lehet rögzíteni. Ügyeljünk arra, hogy a vászon minél jobban felfeküdjön a blokk talpára, majd egyenletesen nyomva csiszoljuk át a problémás felületeket.
A festést követően érdemes felcímkézni a maradék festéket, melyre a dátumot írjuk rá, így a későbbiek folyamán segítségünkre lesz mennyi ideje használtuk utoljára. A festéket minden esetben száraz hűvös helyen tároljuk középhőmérsékleten, és ne tegyük ki tűző napra, vagy 5 fok alatti hőmérsékletre. A festéket mindig alaposan zárjuk le!
Az ajánlott érték korábban 0,7 W/m2K-ra lett meghatározva, amihez téglaépületeknél elég volt a 3-5 centiméteres szigetelés, de miután az értéket 0,3 W/m2K-ra csökkentették, manapság ez a vastagság már egyetlen esetben sem helytálló. Az EPS lapokból ugyanis korszerű, szigetelő falazóblokkoknál is legalább 6-7 centiméteres vastagságot kell elérni a szigeteléskor, és míg a régebbiek esetében sem kevesebb ez az érték 8-9 centiméternél, addig a tömör tégla- és betonfalaknál a 10-12 centiméter is indokolt lehet. Természetesen alkalmazható vastagabb szigetelés is, amivel egy bizonyos mértékig még tovább növelhetjük a fűtési energia megtakarításának mértékét, de ennek szükségességéről mindig kérje ki a véleményünket.
Alapvető szabály, hogy az épületet hőszigetelni kívül kell, belül tilos. Vannak azonban olyan épületek (például műemléki homlokzatok), amelyeknél a külső hőszigetelés nem megoldható, az energiatakarékosság és az épület használhatósága érdekében azonban szükség van a falak hőszigetelő képességének javítására. Ilyen esetben nincs más lehetőség, csak a belső oldali hőszigetelés. Belső oldalon hőszigetelést kizárólag hőtechnikai számítás elvégzése után, nagyon körültekintő módon szabad készíteni, nehogy a hőszigetelés javítása a falfelületek penészedését vonja maga után. Ha az ön házában/lakásában a belső oldali hőszigetelésen kívül nem lát más megoldást, a tervezést és a kivitelezést bízza ránk; vegye fel velünk a kapcsolatot!
Nagy felület glettelése esetén nagyon fontos a glettanyag helyes keverési arányának beállítása. A megfelelő állag csak rövid ideig érhető el, ugyanis a bekevert anyag folyamatosan szárad, köt, ráadásul gyorsan. Így inkább keverjünk többször kevesebb anyagot, mert ránk szárad az anyag, amivel eleinte csak sokkal nehezebb dolgozni, később lehetetlen.