Az ajánlott érték korábban 0,7 W/m2K-ra lett meghatározva, amihez téglaépületeknél elég volt a 3-5 centiméteres szigetelés, de miután az értéket 0,3 W/m2K-ra csökkentették, manapság ez a vastagság már egyetlen esetben sem helytálló. Az EPS lapokból ugyanis korszerű, szigetelő falazóblokkoknál is legalább 6-7 centiméteres vastagságot kell elérni a szigeteléskor, és míg a régebbiek esetében sem kevesebb ez az érték 8-9 centiméternél, addig a tömör tégla- és betonfalaknál a 10-12 centiméter is indokolt lehet. Természetesen alkalmazható vastagabb szigetelés is, amivel egy bizonyos mértékig még tovább növelhetjük a fűtési energia megtakarításának mértékét, de ennek szükségességéről mindig kérje ki a véleményünket.
A glettelést és a csiszolást követően a felületet portalanítjuk, a megfelelő felületeket letakarjuk és kimaszkoljuk, majd két rétegben fehérre fújjuk. A festést a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelő gépekkel és az azokhoz tartozó segédanyagokkal végezzük el.
A glettelés után sokszor marad némi egyenetlenség, glett-sorja. Ezek eltüntetéséhez, a tökéletesen sima felület eléréséhez csiszoljuk át a glettelt felületet. A csiszolást érdemes csiszolóblokkal végezni és finom csiszolóvászonnal, vagy csiszoló szivaccsal. A blokkba a vásznat általában leszorítófülekkel lehet rögzíteni. Ügyeljünk arra, hogy a vászon minél jobban felfeküdjön a blokk talpára, majd egyenletesen nyomva csiszoljuk át a problémás felületeket.
A gépi vakoláshoz nem kell egy nagy brigádot felfogadni, mert már 3-4 fővel működőképes lehet. Gépi vakolásnál általában jobban bedolgozva kerül az anyag a felületre, kisebb a légüregek kialakulásának esélye. A munka is viszonylag tisztább. Az igazi előnye a felsoroltakon kívül, hogy megszakítás nélkül lehet a vakolatot “fellőni” a falra, nincsen technológiai kényszerszünet, illetve a fázisok közötti eltérő száradási idő (kivéve a gigantikus felületeket). Ezen felül a folyamatos adagolásnak és keverésnek köszönhetően, valamint az alapanyag állandó minősége miatt a vakolat részei közötti szilárdsági eltérés nem számottevő.
A festést követően érdemes felcímkézni a maradék festéket, melyre a dátumot írjuk rá, így a későbbiek folyamán segítségünkre lesz mennyi ideje használtuk utoljára. A festéket minden esetben száraz hűvös helyen tároljuk középhőmérsékleten, és ne tegyük ki tűző napra, vagy 5 fok alatti hőmérsékletre. A festéket mindig alaposan zárjuk le!