Szolgáltatásaink

Kérjük, hogy válasszon az alábbiak közül…


Festés - mázolás
Festés - mázolás
Gépi glettelés
Gépi glettelés
Homlokzati hőszigetelés
Homlokzati hőszigetelés
Gépi festés
Gépi festés


Gyakori kérdések

A penészedés annak a jele lehet, hogy a szerkezetben hőhíd van, ráadásul a hőmérséklet a fal belső felületén olyan alacsony, hogy ott csapódik le a pára. A probléma megnyugtató és végleges megoldása mindenképpen a hőszigetelés megtervezése és átépítése. Ha az ún. „harmatpontot” (az a hőmérséklet, amelynél a pára kicsapódik a levegőből) kijjebb visszük, hogy a pára a falban, vagy - jobb esetben- azon kívül csapódjon le, a penészedés megszűnik. A belső oldali hőszigetelés csak ront a helyzeten, mivel ezzel a harmatpont még inkább a helyiség belseje felé tolódik. Amennyiben a penészedő helyiség fürdőszoba vagy más páradús helyiség, akkor az tovább fokozza a problémát. A megfelelő hőszigetelés kialakításáig több módon védekezhet a komoly egészségügyi problémát okozó penészedés ellen: penészgátló felületbevonattal, gyakori szellőztetéssel, esetleg szellőztetőrendszer használatával, amely a falon lecsapódó párát leszárítja, így nem kezd el penészedni, bár ez utóbbi megoldás igen költséges.
A glettelést és a csiszolást követően a felületet portalanítjuk, a megfelelő felületeket letakarjuk és kimaszkoljuk, majd két rétegben fehérre fújjuk. A festést a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelő gépekkel és az azokhoz tartozó segédanyagokkal végezzük el.
A fal javítását mindig a nagyobb lyukakkal, csavarok furataival, repedésekkel kezdjük! A lyukak - furatok javítása előtt érdemes azok belsejét megnedvesíteni, bevizezni! Ekkor a poros felület vizet vesz fel, így könnyebben tapad meg a glettanyag és száradás közben sem reped ki. A glettanyagot a spaknival vagy akár ujjal is, próbáljuk meg minél jobban beletömködni a lyukba. Nem baj ha elsőre nem lesz teljesen sima a glettelésünk felülete, száradás közben a glettanyag ugyanis kis mértékű méretcsökkenést szenved, zsugorodik. Száradás után elkezdhetjük a teljes fal glettelését és a javított lyukak tetejének elsimítását.
A festésből megmaradt már hígított festéket, soha ne öntsük vissza a még hígítatlan festékbe. Ugyanis a már vízzel hígított festék csak néhány hétig áll el, de a sűrű falfesték akár egy évig is felhasználható.
Maga a gépi eljárás alkalmas tégla, gázbeton, kő, beton falfelület megfelelő vakolására. Régi és új épületeket is bepucolhatunk ezen a módon. A vakolás attól függően, hogy gipsz, mész, vagy cement alapú, készülhet épületen belül, vagy külső felületeken. Kívül inkább a cement alapú alapvakolat (hőszigetelés alá, vagy hőszigetelés színréteg alá), dryvit vakolat, díszítő vakolat készül így. A gépi felhordás azonban a mennyezet vakolásakor mutatja igazi előnyét, hiszen itt jóval hatékonyabba kézi módszernél.