Szolgáltatásaink

Kérjük, hogy válasszon az alábbiak közül…


Festés - mázolás
Festés - mázolás
Gépi glettelés
Gépi glettelés
Homlokzati hőszigetelés
Homlokzati hőszigetelés
Gépi festés
Gépi festés


Gyakori kérdések

Az előkészítés nagyon fontos ennél a festési technológiánál mert szinte tökéletes felületet kapunk az eljárás segítségével.
A gépi vakoláshoz nem kell egy nagy brigádot felfogadni, mert már 3-4 fővel működőképes lehet. Gépi vakolásnál általában jobban bedolgozva kerül az anyag a felületre, kisebb a légüregek kialakulásának esélye. A munka is viszonylag tisztább. Az igazi előnye a felsoroltakon kívül, hogy megszakítás nélkül lehet a vakolatot “fellőni” a falra, nincsen technológiai kényszerszünet, illetve a fázisok közötti eltérő száradási idő (kivéve a gigantikus felületeket). Ezen felül a folyamatos adagolásnak és keverésnek köszönhetően, valamint az alapanyag állandó minősége miatt a vakolat részei közötti szilárdsági eltérés nem számottevő.
A mai világban, mikor a szakember egyre kevesebb és egyre drágább, már nem is kérdés, hogy a technológiai fejlődés eredményeként a vakolást géppel végezzük. A gépi vakolást első osztályú Baumit, erre a célra előre gyártott gépi szárazhabarccsal végezzük, amit a helyszínen keverünk össze a szükséges mennyiségű vízzel. A vakolat felhordásakor beépített élvédő profilok, szükség esetén illetve illesztési pontokon üvegszövet hálók kiváló minőségű falfelületet eredményeznek. Ezzel nem csak tisztább és gyorsabb munkakörülményt hozunk létre, de egy hosszú élettartamú, valóban függőleges és vízszintes élekkel rendelkező vakolt falat kapunk.
Mert szebb, simább, egyenletesebb a végeredmény. Gazdaságosabb, mert egyenlő vastagságban kerül fel a festék a falra. Nem utolsó sorban gyorsabb is, mint a henger vagy az ecset, közel harmad annyi idő alatt elkészül a festés, mint a hagyományos technikákkal.
A glettelés után sokszor marad némi egyenetlenség, glett-sorja. Ezek eltüntetéséhez, a tökéletesen sima felület eléréséhez csiszoljuk át a glettelt felületet. A csiszolást érdemes csiszolóblokkal végezni és finom csiszolóvászonnal, vagy csiszoló szivaccsal. A blokkba a vásznat általában leszorítófülekkel lehet rögzíteni. Ügyeljünk arra, hogy a vászon minél jobban felfeküdjön a blokk talpára, majd egyenletesen nyomva csiszoljuk át a problémás felületeket.