Mindig tartsuk be a gyártó által ajánlott hígítási arányokat. Nagyon változó a festékek hígítása, ezért nem lehet egy általános minden festékre vonatkozó hígítási tanácsot adni. A túlhígítás sok gondot okozhat festés közben, ezért érdemes tájékozódni.
Mert szebb, simább, egyenletesebb a végeredmény. Gazdaságosabb, mert egyenlő vastagságban kerül fel a festék a falra. Nem utolsó sorban gyorsabb is, mint a henger vagy az ecset, közel harmad annyi idő alatt elkészül a festés, mint a hagyományos technikákkal.
A festést követően érdemes felcímkézni a maradék festéket, melyre a dátumot írjuk rá, így a későbbiek folyamán segítségünkre lesz mennyi ideje használtuk utoljára. A festéket minden esetben száraz hűvös helyen tároljuk középhőmérsékleten, és ne tegyük ki tűző napra, vagy 5 fok alatti hőmérsékletre. A festéket mindig alaposan zárjuk le!
A festésből megmaradt már hígított festéket, soha ne öntsük vissza a még hígítatlan festékbe. Ugyanis a már vízzel hígított festék csak néhány hétig áll el, de a sűrű falfesték akár egy évig is felhasználható.
Maga a gépi eljárás alkalmas tégla, gázbeton, kő, beton falfelület megfelelő vakolására. Régi és új épületeket is bepucolhatunk ezen a módon. A vakolás attól függően, hogy gipsz, mész, vagy cement alapú, készülhet épületen belül, vagy külső felületeken. Kívül inkább a cement alapú alapvakolat (hőszigetelés alá, vagy hőszigetelés színréteg alá), dryvit vakolat, díszítő vakolat készül így. A gépi felhordás azonban a mennyezet vakolásakor mutatja igazi előnyét, hiszen itt jóval hatékonyabba kézi módszernél.