A glettelés időigényes, odafigyelést igénylő munka. Enélkül azonban nincs sima fal. Minden apró egyenetlenség szembetűnő hiba lesz a festés után. Nem csak a hézagokat, repedéseket kell kitölteni, hanem új vakolat esetén a teljes felületet ún. telibe kell glettelni.
Tehát minden esetben, amikor a falfelület festés vagy tapétázás előtt nem elég egységes és sima, szükség van erre az eljárásra. Ez alól még a gipszkarton sem kivétel, a vakolás alól mentesít, a glettelés alól nem. Végeredményben a glettelés is vakolás, csak annak egy finomabb módja, ezért is hívják „finom vakolásnak”.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy 100 m2 felett a falak glettelése gazdaságosabb, ha géppel történik.
Egyrészt szebb lesz a végeredmény, másrészt a kivitelezés rövidebb ideig fog tartani. Igazán tükörsimává varázsolja a falat, ha a vakolást és a csiszolást is géppel végezzük.
A szárazépítési munkák minőségének egyik fontos követelménye a glettelt felület megfelelő, kellően sík, sima és egyenletes kivitelének létrehozása. A gyakorlatban sokszor különböző és gyakorta szubjektív mértékeket alkalmaznak, amelyek az anyag sík volta mellett mindenekelőtt olyan optikai jellemzőkre irányulnak, mint pl. a kartonfelület fugáinak kirajzolódása.
Ennek megfelelően a tervezésnél figyelembe kell venni a felhasználásra kerülő építőanyagokat, azok mérettűréseit és szakszerű kivitelezési lehetőségeit.